Kaple sv. Rocha

Děkanát: Uherský Brod Farnost: Suchá Loz Místo: Suchá Loz

DĚTI RODIČE POUSTEVNICTVÍ SOUTĚŽ FOTO

Ahoj děti

Je dobře, že jste tady.

Sv. Roch putoval obrovskou dálku z Francie do Itálie přes pohoří Alpy. V Itálii pomáhal lidem nakaženým nemocí zvanou mor. Sám se touto nemocí nakazil, ale v pomáhání a putování pokračoval dál. Zkuste se i vy vložit do role sv. Rocha – každý člen rodiny si odmyslí jednu část těla (někdo nebude používat jednu nohu, někdo jednu ruku,….) a společně se zkuste s takovýmto omezením vydat na další cestu. Můžete si i změřit, jak dalekou cestu takto dokážete ujít :-).

 


 

POUŠTNÍ OTCOVÉ NÁS PROVÁZEJÍ

O podivuhodných způsobech života

P. Václav Fojtík

Pouštní otcové žili často velmi podivnými způsoby života. Bylo to jejich mimořádné povolání, které nelze napodobovat. Bylo výsledkem především dobrého poznání Boží vůle a vnímavosti pro osobní povolání. Určité pravidlo zní: V životě svatých si můžeme vzít inspiraci, ale nelze je bezhlavě napodobovat. Představme si nyní ty podivuhodné způsoby života pouštních otců:
Někteří z těchto povolaných na poušť se vůbec neumývali nebo nestříhali si vlasy a nečesali se, jiní chodili nazí, mazali se blátem či žili na stromech a v dutinách stromů, další se pak zahrnovali hlínou jako pohřbení nebo předstírali bláznovství. Byly to podivné způsoby života.

 


 

VLČÍ DOUPĚ – Umění žít